środa, 9 kwietnia 2014

Nie tylko polityczne idiotyzmy są początkiem drogi do III Wojny Światowej


Generał Koziej Polska jest bezpieczna i Polska jest zagrożona


Zapewniam Polaków i mieszkańców Zamojszczyzny, jesteśmy bezpieczni.
Data publikacji : 02.04.2014
Szef BBN dla Tygodnika Zamojskiego: Spokojnie, bez paniki
Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z ministrem Stanisławem Koziejem opublikowaną w Tygodniku Zamojskim. W rozmowie z Jadwigą Heretą szef BBN porusza m.in. temat konfliktu rosyjsko-ukraińskiego i związanych z tym obaw mieszkańców Zamojszczyzny.

Już następnego dnia mówił tak:

opublikowano: 3 marca 2014, 9:12 · aktualizacja: 3 marca 2014, 11:14

Gen. Koziej pozbawiony złudzeń: „Jesteśmy zagrożeni. W dalszej perspektywie nie można wykluczyć zagrożenia strategicznego także inwazją na Polskę”

Jest pełna możliwość i wola władz Rosji, aby na taką wojnę się zdecydować. Na dziś to jest realna presja polityczno-militarna na Ukrainę i na społeczność międzynarodową, aby powstrzymać marsz Ukrainy na Zachód i uniezależnienie się od Rosji
- mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.


Kiedy gen. Koziej po rosyjskich sowieckich akademiach mówił prawdę, 2 czy 3 marca 2014 roku?

Według mnie gen. Koziej jest wciąż w stanie totalnej aberracji, która uniemożliwia postrzeganie i ocenianie zjawisk jakie zachodzą wokół jego samego, które objawiają się nieracjonalnością i dziwacznością jego wypowiedzi publicznych.

------------

Prezydent Rosji Władimir Putin wciąż jest zaproszony na 6 czerwca do Francji na obchody 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii - powiedział szef francuskiego MSZ Laurent Fabius.

[…]
Uroczystości zaplanowano od 5 czerwca do 21 sierpnia. Upamiętnienie lądowania wojsk sprzymierzonych już tradycyjnie jest wydarzeniem znaczącym dla regionu Dolnej Normandii. Wyjątkowo uroczyście obchodzone są rocznice pełnych pięciu i dziesięciu lat.
Podczas wizyty we Francji, w lutym bieżącego roku, swoją obecność 6 czerwca, zapowiedział prezydent USA Barack Obama.


Ruscy mogliby na własny koszt urządzić europejskim tchórzom prawdziwy desant w Normandii, a nie tylko inscenizację aliancką, jako powtórkę, lecz w ich rosyjskim wykonaniu.
Wszak są po bardzo udanych ćwiczeniach na Krymie, na które nikt nie zareagował tak jakby tego sytuacja geopolityczna wymagała. W szczególności od gwarantów – USA i Wielkiej Brytanii - memorandum z 1994 roku, które nieopatrznie podpisali jak równy z równym z przyszłym rosyjskim agresorem na Ukrainę, którą rozbroili i pozbawili broni nuklearnej, jako jedynego środka odstraszającego i obronnego przed bandyckim rosyjsko-mongolskim sąsiadem.

PS
Swoją drogą chyba nadszedł czas opanowania przez rosyjskie lokalne imperium całego gruzińskiego wybrzeża Morza Czarnego zaczynając od Adżarii i Meschetii, tak by połączyć się z Armenią przebierającą nóżkami do Federacji Rosyjskiej i mającą zakusy na tereny obecnej Republiki Nachiczewańskiej.

Rosjanie mieliby całkowitą kontrolę nad rurociągiem ropy naftowej z Baku do Ceyhan oraz gazu ziemny z Azerbejdżanu do Turcji, a tym samym objęciem kontroli nad złożami ropy i gazu ziemnego Azerbejdżanu.

Czy oby nie było w planach rosyjskich utworzenia jednej dużej republiki kaukaskiej lub dużego obwodu kaukaskiego w miejsce zlepków różnych autonomicznych republik i obwodów, których jest zatrzęsienie na Kaukazie - z Gruzją, Armenią i Azerbejdżanem włącznie.
Po zajęciu południowej Ukrainy z Odessą i całym ukraińskim wybrzeżem oraz Mołdawii z separatystycznym Naddniestrza Rosja byłaby jednym z czterech krajów mających największy dostęp do Morza Czarnego i wspólnej granicy z kolejnym i to największym po USA członkiem NATO jakim jest dziś Turcja.
W ten oto sposób wrócimy do czasów XX wiecznej rewolucji bolszewickiej i podbojów Rosji sowieckiej na Kaukazie pod przywództwem cara z KGB.
-----
Obibok na własny koszt
-----

Jak to się ma do siebie panie Tusk?

Rosyjscy turyści tu i teraz pokazują na co ich było i jest stać, czy to aż takie trudne do zrozumienia i oceny i postrzegania realnego zagrożenia dla tych, którzy rzekomo mają zajmować się z racji pełnionych obowiązków państwowych.

Tusku klepnij się bardzo mocno w swój pusty czerep. – Czy słyszysz echo?

Cytuję za RzePą:

„Premier: Mały ruch graniczny z Obwodem Kaliningradzkim nie jest zagrożony

Nikt mnie nie przekona, że konflikt pomiędzy Rosją a Ukrainą miałby wpłynąć na naszą decyzję o małym ruchy granicznym - mówił premier Donald Tusk w niedzielę w Bartoszycach
- Bardzo precyzyjnie rozróżniamy to, co dzieje między zwykłymi ludźmi, którzy chcą odwiedzać miejscowości po obu stronach granicy dla turystki i handlu, od tego, co jest tłem i podłożem tego poważnego kryzysu - podkreślił premier na spotkaniu z mieszkańcami.”

http://www.rp.pl/artykul/11,1099769-Premier--Maly-ruch-graniczny-z-Obwodem-Kaliningradzkim-nie-jest-zagrozony.html

„Grupy separatystów wdarła się w niedzielę do siedziby administracji obwodowej w Doniecku i Ługańsku. Nad wejściem do budynku w Doniecku wywieszono flagi Rosji - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.
Według agencji prorosyjscy demonstranci w Doniecku wybili okno na pierwszym piętrze, po czym około 30 osób dostało się do środka budynku. Weszli na daszek nad wejściem, gdzie wywiesili 3 flagi rosyjskie. Milicja nie interweniuje. Demonstranci zapowiedzieli okupację budynku do 9. maja. Szturmujący to uczestnicy około dwutysięcznej demonstracji zwolenników przyłączenia wschodniej Ukrainy do Rosji.
Z kolei w Ługańsku na wschodzie kraju separatyści wdarli się też do siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Tłum wyważył drzwi i zaczął wybijać cegłami okna na pierwszym piętrze - poinformował portal "Wostocznyj Wiariant".  Manifestanci rzucali dużymi cegłami; ktoś użył granatów dymnych, z budynku wydobywa się dym - podaje portal.”

http://www.rp.pl/artykul/11,1099795-Ukraina--Separatysci-atakuja-na-Wschodzie.html

Czy planowane i zapowiadane wizyty obrońców komunistycznych zbrodniarzy i ich pomników w Polsce przez zmotoryzowanych rosyjskich bandytów i członków rosyjskiej mafii nie są też żadnym zagrożeniem dla Polski i Polaków?

Głosy wyborcze euro-hipokrytów z PO od przemytników kontrabandy na granicy z obwodem są dla Tuska ważniejsze od bezpieczeństwa Polski i Polaków.

------

Skuteczna reakcja Kijowa na kolejną rosyjską agresję wcale nie jest jednak pewna. Co prawda p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zapowiedział, że przeciw okupującym budynki rządowe zostaną wysłane oddziały antyterrorystyczne. Jednocześnie jednak Ukraina do tej pory nie uszczelniła wschodniej granicy z Rosją, skąd przerzucani są agenci Kremla, a kontrole na granicy między Krymem a resztą Ukrainy w ogóle nie zostały wprowadzone. Szef ukraińskiej dyplomacji Andrij Deszczyca przyznał także, że Ukraina wciąż dostarcza broń Rosji i dopóki jest to „wzajemne korzystne", takie transakcje nie zostaną wstrzymane."

http://www.rp.pl/artykul/1100142.html?print=tak&p=0

Co tu komentować, prawda?

 
---------------

Bez udziału Ukrainy Putin nie będzie miał połączenia z Naddniestrzem, które dziś jest izolowane od reszty świata - mówi „Rz" Stanisław Biełkowski, rosyjski politolog i publicysta. – Dlatego w przypadku interwencji zbrojnej na Ukrainę Rosja zajmie nie tylko Donieck czy Charków, a przede wszystkim Odessę, za pomocą której utworzy się korytarz z Naddniestrzem – przekonuje.
W tym czasie  siły zbrojne Naddniestrza (około 7 tys. żołnierzy) przygotowują się do manewrów, których scenariusz zakłada przerwanie blokady w celu konwojowania pomocy humanitarnej dla tego regionu. Do wystąpienia w obronie Naddniestrza gotowa jest również Rosja. Prezydent Władimir Putin rozmawiał już o zewnętrznej blokadzie Naddniestrza z prezydentem USA Barackiem Obamą i kanclerz Niemiec Angelą Merkel.


 Plik graficzny został wykonany i zapisany na moim dysku w dniu 20 lutego 2014 roku o godzinie 16:14:47
Obecnie trwa I etap rozbioru Ukrainy. 
Część planu I etapu jest już wykonana - Krym włączony do Rosji.
Będzie trzy etapy rozbioru Ukrainy, tak jak I RP, których też było trzy. 


Uwaga!

Aktualizacja polegająca na dodanie mapy Ukrainy w dniu 13.04.2014 roku godz. 22:17
Kilka tysięcy mieszkańców Zaporoża na południowym wschodzie Ukrainy atakowało w niedzielę kilkudziesięciu zwolenników Rosji, którzy zebrali się na demonstrację w tym mieście. Separatystów przed samosądem uchronili milicjanci.

Mieszkańcy Zaporoża trzymali działaczy prorosyjskich w otoczeniu przez siedem godzin. Obie grupy rozdzielał kordon milicji, jednak nie powstrzymało to tłumu przed rzucaniem jajkami, torebkami z mąką i woreczkami z mlekiem. Separatyści, którzy chowali się pod parasolami, słyszeli pod swoim adresem wyzwiska, okrzyki „Wracajcie do Rosji!” i śpiewy „Putin ch…”.12 komentarzy:

 1. Neutralność Ukrainy to koniec Polski
  Dodano: 11.04.2014 [12:40]
  Neutralność Ukrainy to koniec Polski - niezalezna.pl

  Tzw. neutralizacja Ukrainy, czyli jej finlandyzacja (ograniczenie przez obce mocarstwo swobody polityki zagranicznej innego państwa w zamian za brak interwencji w politykę wewnętrzną), oznacza realizację celów Rosji. Dla Polski jest to rozwiązanie samobójcze. Ponieważ to my będziemy następni w kolejce do neutralizacji.

  W obecnym konflikcie ukraińskim Rosji nie chodzi o odzyskanie wpływów na terenie tego państwa, lecz o odcięcie Europy od źródeł energii w Azji Środkowej i uzyskanie pozycji dominującego źródła surowców dla Unii, czyli jej trwałe uzależnienie od Rosji.

  http://niezalezna.pl/54024-neutralnosc-ukrainy-koniec-polski

  Wygląda na to, że Jerzy Targalski czytał mój tekst, w którym już 9 kwietnia 2014 roku napisałem o planach Putina i wynikających stąd komplikacjach i trwałych zagrożenia całego świata w tym krajów europejskich, które znajdą się na trwałych i mocnych łańcuchach w postaci rur gazowych i z ropą naftową.

  Dlatego można przypuszczać, że Rosja Putina dokona rozbioru Ukrainy, by wyeliminować państwa europejskie z rozgrywki o gaz i ropę naftową z krajów azjatyckich z pominięciem Rosji.
  Bułgaria i Rumunia znajdą się w strefie wpływów rosyjskich, z których tak po prawdzie nigdy nie wyszły.

  OdpowiedzUsuń
 2. 17:08
  „Przyjaciele! Zaczęło się wyzwolenie południowo-wschodniej Ukrainy! Mam nadzieję, że bardzo szybko obwody ługański, charkowski, doniecki, dniepropietrowski, zaporoski, chersoński, mikołajowski i odeski utworzą 20-milionową Federację Ukraińską, która wejdzie do państwa sojuszniczego Białorusi i Rosji!” – napisał na swoim Facebooku wicepremier prorosyjskiego rządu Krymu Rustam Temirgalijew. Język tego komunikatu brzmi niestety bardzo znajomo...

  17:05
  Separatyści zmusili do rezygnacji szefa policji w Doniecku. Chciał on prawdopodobnie wysłać oddziały do Sławiańska i miejscowości Krasnyj Łyman, przejętych przez Rosjan.

  16:21
  Rosyjscy separatyści zablokowali siedzibę MSW w Doniecku.

  16:13
  W internecie pojawił się filmik, który przedstawia Myśliwiec SU-27 patrolujący centrum Ługańska. Rosyjski czy ukraiński - to jest pytanie.

  16:02
  Kolejna komenda policji w rosyjskich rękach. Tym razem chodzi o Kramatorsk - również w obwodzie donieckim

  15:46
  Separatyści w Sławiańsku zajęli już Urząd Policji, SBU i miejski ratusz.

  15:45
  Uzbrojeni, zamaskowani mężczyźni, którzy w sobotę zajęli komendę milicji w Sławiańsku, ok. 90 km na południe od Doniecka, przechwycili setki sztuk broni palnej i rozdają tę broń demonstrantom - poinformowała ukraińska milicja.

  - Celem zajęcia komendy milicji było zdobycie broni. Rozdają tę broń uczestnikom protestów w Sławiańsku - podkreślono w oświadczeniu, informując, że chodzi o co najmniej 400 sztuk broni krótkiej i 20 sztuk broni automatycznej.

  - Przeprowadziłam z nimi rozmowę i wyjaśnili, że występują przeciwko władzy w Kijowie - powiedziała Szefowa władz miejskich, mer Nela Sztepa.

  15:21
  P.o. prezydenta Ukrainy Oleg Turczynow zwolnił szefa SBU w Doniecku.

  (Czy nie za późno na odwołanie, a co zrobił ten p.o. coś tam wcześniej nim doszło do zdrady? Należało dokonać przeglądu kadr w wojski i służbach siłowych i odsunąć wszystkich przyszłych rosyjskich zdrajców, a nie czekać na nie wiadomo na co.)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kontynuuję za niezależną.

  14:51
  Z ostatniej chwili: uzbrojone rosyjskie oddziały zablokowały wjazd do Sławiańska.

  14:44
  Szef ukraińskiej dyplomacji Andrij Deszczyca wezwał Moskwę do powstrzymania "prowokacyjnych akcji" jej agentów na wschodzie Ukrainy. W Sławiańsku, ok. 90 km na południe od Doniecka, prorosyjscy bojownicy zajęli dziś komendę milicji i lokalną siedzibę państwowej służby bezpieczeństwa.

  14:37
  Kolejne doniesienie, tym razem z miejscowości Krasnyj Łyman w obwodzie donieckim: 20 uzbrojonych "nieznanych sprawców" zajęło tam posterunek policji.

  14:30
  Rosyjscy separatyści przejęli siedzibę służby bezpieczeństwa w Sławiańsku.

  13:16
  Budynek komisariatu milicji w Sławiańsku został przejęty przez organizację "Ludowa Milicja Donbasu" - poinformowała szefowa władz miejskich, mer Nela Sztepa po rozmowie z napastnikami. "Przeprowadziłam z nimi rozmowę i wyjaśnili, że występują przeciwko władzy w Kijowie" - powiedziała.

  12:30
  W rejonie Charkowa zaobserwowano przemieszczający się ukraiński ciężki sprzęt wojskowy.

  10:45
  Pijany rosyjski uzbrojony żołnierz próbował dostać się z Krymu na Ukrainę. Został zatrzymany przez straż graniczną i SBU.

  10.36
  Zamaskowani uzbrojeni mężczyźni przed zajętym posterunkiem policji w Sławiańsku.

  10:11
  Uzbrojeni mężczyźni przejęli kontrolę nad komisariatem milicji w Sławiańsku w obwodzie donieckim na wschodzie kraju - poinformował dziś rano minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow.

  - Uzbrojeni ludzie w mundurach bez oznaczeń opanowali komisariat w Sławiańsku. Nasza reakcja będzie bardzo stanowcza, gdyż jest różnica pomiędzy protestującymi a terrorystami - napisał minister na Facebooku.

  Szef ukraińskiego resortu spraw wewnętrznych, który w piątek wieczorem przyjechał do Doniecka, dodał później na portalu, że "do Sławiańska wysłano siły specjalne".

  http://niezalezna.pl/54050-na-rosje-nalozone-zostana-kolejne-sankcje-nasza-relacja-na-zywo#comment-2004554

  Tak wygląda twiterowy i fejbukowy polityk i jego polityka, podobna do Szpaka, prawda?

  Żenujące, że jest mi brak słów by ukraińską dziecinadę komentować.

  OdpowiedzUsuń
 4. 18:23
  Milicja w Kramatorsku nosi opaski takie jak te, które nosili titushki i separatyści.

  http://niezalezna.pl/uploads/foto2014/54050-664351397320156.jpg

  OdpowiedzUsuń
 5. 21:42
  Kilka tysięcy mieszkańców Zaporoża na południowym wschodzie Ukrainy atakowało w niedzielę kilkudziesięciu zwolenników Rosji, którzy zebrali się na demonstrację w tym mieście. Separatystów przed samosądem uchronili milicjanci.

  Mieszkańcy Zaporoża trzymali działaczy prorosyjskich w otoczeniu przez siedem godzin. Obie grupy rozdzielał kordon milicji, jednak nie powstrzymało to tłumu przed rzucaniem jajkami, torebkami z mąką i woreczkami z mlekiem. Separatyści, którzy chowali się pod parasolami, słyszeli pod swoim adresem wyzwiska, okrzyki „Wracajcie do Rosji!” i śpiewy „Putin ch…”.

  21:41
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy utworzy specjalne jednostki do walki z terrorystami złożone z cywilów-ochotników - napisał na Facebooku szef resortu Arsen Awakow. Jak dodał Awakow, będą one liczyć w sumie 12 tys. ludzi. Podpisał już decyzję o powołaniu takiego oddziału w obwodzie ługańskim.

  21:30
  - W związku z trudną sytuacją w Słowiańsku zajęcia w szkołach i przedszkolach zostają jutro odwołane - piszę "Ukraińska Prawda"

  21:25
  - Kraj kroczy ku bankructwu. A od czego to się zaczęło? Od Majdanu, kiedy grupka ludzi narzuciła większości swoje zdanie - powiedział ukrywający się w Rosji były ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz. - Regiony na wschodzie Ukrainy od dawna nie chcą żyć pod kontrolą Kijowa, powinno się odbyć referendum, które zapobiegłoby dalszemu postępowi wojny domowej. To są legalne wymagania ukraińskiego narodu - mówił Janukowycz.

  Wraz z Janukowyczem w Rostowie nad Donem głos zabrali były minister spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko i były prokurator generalny Wiktor Pszonka.

  21:18
  Największy propagandzista Kremla Dmitrij Kisielow właśnie ogłosił w rosyjskiej telewizji: Gdy władza kieruje wojsko przeciwko własnemu narodowi, wszędzie na świecie oznacza to wojnę domową.

  20.40
  Administracja prezydenta Ukrainy opublikowała dekrety pełniącego obowiązki szefa państwa Ołeksandra Turczynowa, które m.in. wprowadzają w życie decyzję o rozpoczęciu operacji antyterrorystycznej przeciwko siłom prorosyjskim na wschodzie kraju.

  Ultimatum na złożenie przez nich broni, które Turczynow wysunął wcześniej w niedzielę, będzie obowiązywało do godz. 9 rano (ósma czasu polskiego) w poniedziałek. Jeśli opuszczą oni zajmowane budynki państwowe, unikną kary. Amnestia nie dotyczy tych, którzy podczas swoich akcji ranili bądź zabili obywateli Ukrainy, jak stało się z zastrzelonym oficerem Służby Bezpieczeństwa w Słowiańsku w obwodzie donieckim.

  W ogłoszonej przez Turczynowa decyzji Rady Bezpieczeństwa o operacji antyterrorystycznej mowa jest o włączeniu do niej armii.

  Administracja prezydencka opublikowała także dekret „o działaniach władz na rzecz zapewnienia konsolidacji obywateli Ukrainy i wstrzymania konfliktu obywatelskiego w obwodach donieckim i ługańskim”.

  Turczynow polecił w dokumencie, by rząd premiera Arsenija Jaceniuka w ciągu trzech miesięcy przygotował reformę samorządową zmierzającą do decentralizacji władzy i istotnego rozszerzenia pełnomocnictw urzędów lokalnych.

  Jest to częściowe spełnienie żądań, które wysuwają zarówno separatyści, jak i politycy na wschodzie kraju, domagając się większej niezależności od Kijowa. Wtóruje im w tym Rosja, która chce ze swej strony, by Ukraina stała się federacją. Władze tego kraju uważają, że byłby to pierwszy krok do podziału państwa.

  19.37
  Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyn Naływajczenko oświadczył w niedzielę, że prorosyjscy separatyści na wschodzie kraju w przypadku użycia broni "zostaną zlikwidowani".

  18.09
  Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow dał prorosyjskim separatystom na wschodzie kraju czas na złożenie broni do poniedziałku i oświadczył, że jeśli to uczynią, to obejmie ich amnestia.

  - Ludzie, którzy nie strzelali do naszych milicjantów i którzy złożą broń oraz opuszczą okupowane budynki administracyjne do poniedziałku rano, zgodnie z podpisanym przeze mnie dekretem otrzymują gwarancje, że unikną kary - ogłosił Turczynow w posłaniu do narodu.

  OdpowiedzUsuń
 6. 18.04
  W akcji antyterrorystycznej na Ukrainie udział weźmie również wojsko.

  17.31
  50 osób odniosło obrażenia w Charkowie na północnym wschodzie Ukrainy w wyniku starć prorosyjskich separatystów ze zwolennikami jedności państwa – podał obwodowy zarząd MSW. Według mediów podczas walk padły strzały z broni palnej.

  MSW w Charkowie przyznało, że zamieszki wszczęli ludzie popierający rosyjskie idee federalizacji Ukrainy, którzy napadli na uczestników akcji na rzecz jedności. „Napastnicy wykorzystywali kije bejsbolowe, pałki i granaty hukowo-błyskowe” – głosi komunikat.

  W demonstracjach separatystów i ich przeciwników uczestniczyło ogółem ok. trzech tysięcy osób.

  17.14
  MSZ Ukrainy ma niepodważalne dowody na udział służb specjalnych Rosji w separatystycznym ruchu i zajmowaniu budynków państwowych na wschodzie Ukrainy - podał resort.

  „We wschodnich obwodach Ukrainy rosyjskie służby specjalne i sabotażyści przeszli do zakrojonej na szeroka skalę operacji separatystycznej, której celem jest przejęcie władzy, destabilizacja sytuacji, oraz oderwanie tych regionów od naszego państwa. Broniąc życia ludzi, integralności terytorialne oraz bezpieczeństwa państwa, Rada Narodowego Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy podjęła decyzję o przeprowadzeniu operacji antyterrorystycznej przeciwko zamachowi na nasz kraj” - napisano wydanym przez MSZ Ukrainy oświadczeniu.

  16.42
  UE wezwała w niedzielę Rosję do zaprzestania wszelkich działań mających na celu destabilizację Ukrainy, samą zaś Ukrainę zachęca do tego, aby nadal wykazywała umiarkowanie w operacjach mających na celu przywracanie funkcjonowania jej lokalnych władz.

  Szefowa europejskiej dyplomacji Catherine Ashton wydała komunikat, w którym wyraża „poważne zaniepokojenie z powodu działań podejmowanych w rozmaitych miastach wschodniej Ukrainy przez uzbrojonych mężczyzn należących do grup separatystów”. Ashton ponownie wezwała Rosję do „poszanowania integralności terytorialnej” Ukrainy i „wycofania wojsk skoncentrowanych w pobliżu jej granicy oraz zaprzestania wszelkich operacji mających na celu zdestabilizowanie Ukrainy”.

  Jednocześnie przedstawiciele dyplomacji Unii Europejskiej zachęcają rząd ukraiński, aby nadal wykazywał umiarkowanie w działaniach podejmowanych w celu „przywrócenia funkcjonowania jego władzy” w miejscach, gdzie została podważona.

  Catherine Ashton wyraziła nadzieję, że przewidziane na 17 kwietnia w Genewie spotkanie amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego oraz ministrów spraw zagranicznych Rosji - Siergieja Ławrowa i Ukrainy - Andrija Deszczycy pozwoli ustabilizować sytuację.

  W poniedziałek szefowie dyplomacji państw UE spotkają się w Luksemburgu, aby zadecydować o ewentualnych dalszych działaniach w ogarniętym napięciem regionie i ocenić konsekwencje użytej przez Rosję w ubiegłym tygodniu groźby przerwania dostaw gazu na Ukrainę.

  OdpowiedzUsuń
 7. 15.36
  Tymczasem w Moskwie odbywa się Marsz Prawdy, organizowany przez opozycję. Uczestnicy domagają się zwolnienia rosyjskich więźniów politycznych.

  18.04
  W akcji antyterrorystycznej na Ukrainie udział weźmie również wojsko.

  17.31
  50 osób odniosło obrażenia w Charkowie na północnym wschodzie Ukrainy w wyniku starć prorosyjskich separatystów ze zwolennikami jedności państwa – podał obwodowy zarząd MSW. Według mediów podczas walk padły strzały z broni palnej.

  MSW w Charkowie przyznało, że zamieszki wszczęli ludzie popierający rosyjskie idee federalizacji Ukrainy, którzy napadli na uczestników akcji na rzecz jedności. „Napastnicy wykorzystywali kije bejsbolowe, pałki i granaty hukowo-błyskowe” – głosi komunikat.

  W demonstracjach separatystów i ich przeciwników uczestniczyło ogółem ok. trzech tysięcy osób.

  17.14
  MSZ Ukrainy ma niepodważalne dowody na udział służb specjalnych Rosji w separatystycznym ruchu i zajmowaniu budynków państwowych na wschodzie Ukrainy - podał resort.

  „We wschodnich obwodach Ukrainy rosyjskie służby specjalne i sabotażyści przeszli do zakrojonej na szeroka skalę operacji separatystycznej, której celem jest przejęcie władzy, destabilizacja sytuacji, oraz oderwanie tych regionów od naszego państwa. Broniąc życia ludzi, integralności terytorialne oraz bezpieczeństwa państwa, Rada Narodowego Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy podjęła decyzję o przeprowadzeniu operacji antyterrorystycznej przeciwko zamachowi na nasz kraj” - napisano wydanym przez MSZ Ukrainy oświadczeniu.

  16.42
  UE wezwała w niedzielę Rosję do zaprzestania wszelkich działań mających na celu destabilizację Ukrainy, samą zaś Ukrainę zachęca do tego, aby nadal wykazywała umiarkowanie w operacjach mających na celu przywracanie funkcjonowania jej lokalnych władz.

  Szefowa europejskiej dyplomacji Catherine Ashton wydała komunikat, w którym wyraża „poważne zaniepokojenie z powodu działań podejmowanych w rozmaitych miastach wschodniej Ukrainy przez uzbrojonych mężczyzn należących do grup separatystów”. Ashton ponownie wezwała Rosję do „poszanowania integralności terytorialnej” Ukrainy i „wycofania wojsk skoncentrowanych w pobliżu jej granicy oraz zaprzestania wszelkich operacji mających na celu zdestabilizowanie Ukrainy”.

  Jednocześnie przedstawiciele dyplomacji Unii Europejskiej zachęcają rząd ukraiński, aby nadal wykazywał umiarkowanie w działaniach podejmowanych w celu „przywrócenia funkcjonowania jego władzy” w miejscach, gdzie została podważona.

  Catherine Ashton wyraziła nadzieję, że przewidziane na 17 kwietnia w Genewie spotkanie amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego oraz ministrów spraw zagranicznych Rosji - Siergieja Ławrowa i Ukrainy - Andrija Deszczycy pozwoli ustabilizować sytuację.

  W poniedziałek szefowie dyplomacji państw UE spotkają się w Luksemburgu, aby zadecydować o ewentualnych dalszych działaniach w ogarniętym napięciem regionie i ocenić konsekwencje użytej przez Rosję w ubiegłym tygodniu groźby przerwania dostaw gazu na Ukrainę.

  15.36
  Tymczasem w Moskwie odbywa się Marsz Prawdy, organizowany przez opozycję. Uczestnicy domagają się zwolnienia rosyjskich więźniów politycznych.

  http://niezalezna.pl/54094-protest-w-moskwie-dosyc-klamstw

  OdpowiedzUsuń
 8. Tymczasem zdrajca dba tylko o swój odwłok i jajca.

  15.01
  Działacze Automajdanu w Kijowie odwiedzili trzy obiekty należące do miliardera Rinata Achmetowa.

  Jak ujawniła włoska gazeta „Il Giornale”, 47-letni oligarcha, którego majątek jest szacowany na 11 mld euro, przeprowadził niedawno tajne rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Podczas nich strony miały porozumieć się ws. Donbasu, zagłębia węglowego położonego we wschodniej Ukrainie, w aglomeracji Doniecka. Putin i oligarcha, który według rankingu czasopisma „Forbes” znajduje się w pięćdziesiątce najbogatszych osób świata, dogadali się, że Rosja pozostawi w spokoju region, w którym są skoncentrowane kopalnie oraz przedsiębiorstwa hutnicze, będące jednym z głównych bogactw Ukrainy. W zamian za to Achmetow ma osobiście realizować tu politykę gospodarczą korzystną dla niego i Moskwy. „Jeżeli Putin i Achmetow się spotykali, to o losach Donbasu, gdzie większość mieszkańców stanowią etniczni Rosjanie, będą decydowały nie władze w Kijowie, nie Putin i nie NATO, lecz miliarder” – stwierdza „Il Giornale”.

  OdpowiedzUsuń
 9. BRAWO!

  TAK TRZYMAĆ!


  "Kilka tysięcy mieszkańców Zaporoża na południowym wschodzie Ukrainy atakowało w niedzielę kilkudziesięciu zwolenników Rosji, którzy zebrali się na demonstrację w tym mieście. Separatystów przed samosądem uchronili milicjanci.

  Mieszkańcy Zaporoża trzymali działaczy prorosyjskich w otoczeniu przez siedem godzin. Obie grupy rozdzielał kordon milicji, jednak nie powstrzymało to tłumu przed rzucaniem jajkami, torebkami z mąką i woreczkami z mlekiem. Separatyści, którzy chowali się pod parasolami, słyszeli pod swoim adresem wyzwiska, okrzyki „Wracajcie do Rosji!” i śpiewy „Putin ch…”.  BRAWO!

  WIELKI SZACUNEK!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy to oznacza, że p.o. prezydent Ukrainy i rząd ukraiński nie ma przełożenia na ukraińską armię i resorty siłowe?

  "10:38
  Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow nie wykluczył przeprowadzenia referendum w sprawie jedności państwa. Mogłoby się ono odbyć przy okazji wyborów prezydenckich 25 maja.

  10:36
  Prorosyjscy separatyści we wschodnich obwodach Ukrainy, donieckim i ługańskim, odrzucili w poniedziałek postawione przez władze ultimatum ws. złożenia broni i opuszczenia okupowanych budynków państwowych. Termin ultimatum upłynął o godz. 8 czasu polskiego.

  Na Ukrainie trwa akcja antyterrorystyczna, w którą zgodnie z dekretem pełniącego obowiązki prezydenta Ołeksandra Turczynowa, ma być zaangażowane wojsko."

  ZA: http://niezalezna.pl/54103-ultimatum-postawione-prorosyjskim-separatystom-na-ukrainie-minelo-relacja-na-zywo

  Akcje terrorystyczne się po prostu przeprowadza w pełnej tajemnicy, a nie zapowiada medialnie na portalach społecznościowych, tak jak to uczynił szef rzekomych służb specjalnych Ukrainy.

  Żenujące podrygi leszczy, za którymi nikt nie stoi, bo służby którymi rzekomo dowodzą już są kierowane przez ludzi moskiewskich gdyż nauka krymska poszła w las i nie dokonali przeglądu kadr tak w wojsku, milicjo-policji, służbach, prokuraturach, sądach i urzędach.
  Gdzie nie spojrzeć to rosyjskie bojówki, w tym milicjo-policja ochraniająca po dziś dzień rosyjskich terrorystów przed gniewem Ukraińców jak miło to miejsce wczoraj w Zaporożu.

  "Kilka tysięcy mieszkańców Zaporoża na południowym wschodzie Ukrainy atakowało w niedzielę kilkudziesięciu zwolenników Rosji, którzy zebrali się na demonstrację w tym mieście. Separatystów przed samosądem uchronili milicjanci.

  Mieszkańcy Zaporoża trzymali działaczy prorosyjskich w otoczeniu przez siedem godzin. Obie grupy rozdzielał kordon milicji, jednak nie powstrzymało to tłumu przed rzucaniem jajkami, torebkami z mąką i woreczkami z mlekiem. Separatyści, którzy chowali się pod parasolami, słyszeli pod swoim adresem wyzwiska, okrzyki „Wracajcie do Rosji!” i śpiewy „Putin ch…”.

  21:41
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy utworzy specjalne jednostki do walki z terrorystami złożone z cywilów-ochotników - napisał na Facebooku szef resortu Arsen Awakow. Jak dodał Awakow, będą one liczyć w sumie 12 tys. ludzi. Podpisał już decyzję o powołaniu takiego oddziału w obwodzie ługańskim."

  http://niezalezna.pl/54080-ukraincy-zakoncza-rosyjskie-prowokacje-rozpoczeto-operacje-antyterrorystyczna-relacja

  Tak wyglądali ci pobieleni mąką i mlekiem rosyjscy najemnicy w Zaporożu:

  http://niezalezna.pl/uploads/foto2014/54080-665291397420914.jpg

  Była to największa i najskuteczniejsza akcja antyterrorystyczna, która nie była zapowiadana w mediach ani na portalach społecznościowych.

  Za to cały świat się zbłaźnił i zbłaźni totalnie wraz z ich łajdackimi i łobuzerskimi pseudoelitami, a wojny z Putinem mimo hańby i tak nie unikną.

  Cała ludzkość za hańbę i tchórzostwo pseudo elit zachodnich zapłaci daniną swojej krwi o ile nie wybije dziś zębów i nie poucina łapy bandytom moskiewskim i rosyjskim jako całej nacji zła.

  Kolejny szantaż sowieckich bandytów, za którymi już dziś winne wisieć na całym świecie listy gończe z napisem żywy lub martwy:

  "11:15
  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zaprzeczył, jakoby na Ukrainie operowali agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

  - Nie ingerujemy w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Tam nie ma naszych agentów - ani GRU, ani FSB - oświadczył Ławrow i zagroził, że użycie siły przeciwko demonstrantom „poważnie podważy perspektywy współpracy w regulowaniu kryzysu ukraińskiego”."

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak to jest możliwe by podczas rzekomej akcji antyterrorystycznej na Ukrainie dochodziło do czegoś takiego?

  "12:06
  Około 100-osobowa grupa prorosyjskich separatystów po trwającym ponad godzinę szturmie zajęła w poniedziałek komendę milicji w mieście Gorłówka (Horliwka) w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy – poinformował serwis internetowy „Nowosti Donbassa”.

  Z relacji na żywo prowadzonej z miejsca wydarzeń przez lokalny portal „0642” wynika, że separatyści domagają się od obecnych w gmachu milicjantów złożenia broni, jednak ci się na to nie zgadzają. Na pierwszym piętrze pali się ogień. Portal Gorlovka.ua informuje, że przynajmniej jedna osoba jest ranna.

  Zwolennicy sił prorosyjskich zdewastowali wnętrza komendy miejskiej milicji i rozbili w budynku szyby. Wcześniej separatyści powiesili nad gmachem rosyjską flagę, jednak miejscowy komendant milicji Andrij Kryszczenko zdjął ją i rozerwał."


  http://niezalezna.pl/54103-ultimatum-postawione-prorosyjskim-separatystom-na-ukrainie-minelo-relacja-na-zywo

  Właśnie na naszych oczach Ukraińcy tracą niepodległość, bo nie potrafią powiedzieć NIE sąsiadom i rosyjskim agresorom a tym bardziej bronić swojej Ojczyzna, której jak widać w ogóle nie chcą posiadać.

  OdpowiedzUsuń
 12. 12:45
  Separatyści opanowali budynek milicji w miejscowości Gorłówka w obwodzie Donieckim. - Jeśli milicjanci "nie przejdą na stronę narodu, zostaną rozstrzelani" - pisze ukraińska agencja UNIAN, cytując separatystów.

  http://niezalezna.pl/54103-ultimatum-postawione-prorosyjskim-separatystom-na-ukrainie-minelo-relacja-na-zywo

  Jak długo społeczność międzynarodowa możne lekceważyć takie ja te groźby rosyjskich terrorystów?

  Czy rosyjscy terroryści zasługują na inne traktowanie, a nie na czarny worek plastikowy jaki funduje świat pozostałym terrorystom?

  O co w tm wszystkim chodzi?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.